Deníček 2011

LVT Cvikov 20.7.-28.7.2012

Jako každý rok jsme se sešli na výcvikovém táboře ve Cvikově. Tábor začínal v pátek 20.7.2012, ale někteří nedočkavci dorazili už ve čtvrtek. Tábor probíhal jako vždy pohodově. Ráno byly stopy, pak poslušnost s naším výcvikářem Honzíkem, pak obídek z místní restaurace a odpoledne obrany s figuranty Honzou Kunclem a Martinem Suchánkem.

Počasí nám mimořádně přálo, až na sobotní bouřku skoro vůbec nepršelo. Bylo pěkně teplo, pro naše psíky někdy až vedro. Naštěstí se nedaleko tábora nachází několik možností kde vykoupat jak lidi, tak psy. Během celého týdne jsme krom výcviku podnikli i několik výletů – na rozhlednu, skalní hrad, křížovou cestu či do sklárny. Během dne bylo dost  zábavy i pro naše dětičky – hrál se fotbal - bago, vyháněná; karty; líný tenis; napustil se bazének pro osvěžení a také se hrál badmington.

I pro naše drahé muže se našla zábava – ve Cvikově si objednali pronájem sportovního areálu, kde si byli zahrát nohejbal. Rozdělení na družstvo ženatých a svobodných se nakonec ukázalo jako dobrý nápad. Skóre bylo 2:0 pro ženáče.

Jediné, co nám letos chybělo byla Péťa v kantýně. Ale aby nám to nebylo líto přijela se na nás alespoň podívat.

Nemalým rozptýlením pro nás byla přítomnost malé Karolínky Kunclové. Roztomilá 8 měsíční dceruška našeho figuranta Honzíka  a Moniky, kteří, jak si jistě vzpomínáte, byli na loňském táboře oddáni.

V páteční podvečer se jako tradičně konaly soutěže jak pro děti, tak pro dospělé. Rozdělení na kategorii muži a ženy se zdála z počátku jako dobrý nápad, bohužel se nakonec ukázalo že velkým pusám na přenášení vody, jakými disponuje mužská část účatníků tábora, nelze konkurovat, stejně tak jako dlouhým skokům, či obratnosti při předávání pet lahví. V kategorii dospělých vyhráli bohužel muži. Na příští rok musíme vymyslet nějaké jiné disciplíny.

Poslední den tábora v sobotu 28.7.2012 se konaly zkoušky dle MZŘ – celkem bylo přihlášeno 13 psů (12 psovodů). Přihášeno bylo 3 x BH, 1 x IPO-VO, 3 x SPR1, 1 x FPr1, 2 x FPr2 a 3 x FPr 3. Konečné skóre bylo 11:2 pro nás psovody. Zkoušku bohužel neudělali jeden pejsek na FPr3 a jedna fena BH. Všem co absolvovali úspěšně gratulujeme a těm co neudělali, přejeme hodně štěstí na příště.

Tábor se jako každý rok vydařil takže děkujeme Darje za přípravu a organizaci, figurantům a výcvikáři za jejich pomoc a za to jak se nám věnovali a nakonec děkujme všem, kteří se zúčastnili, že jsme mohli zase prožít pěkný týden s našimi pejsky.

 

VV Kytlice 7 - 9.10.2011

Druhý říjnový víkend jsme byli na víkendu v Kytlicích, poprvé jsme navštívili toto rekreační středisko a byli jsme mile překvapeni. Perfektní ubytování, pejsci na pokojích, koupelna na pokoji a krásná společenská místnost s krbem. Nakonec nám ani tolik nevadilo nepěkné podzimní počasí. Ráno jsme vyráželi na stopy, jenom ta mlha nám párkrát udělala čásu přes rozpočet :) Orientační body na stopy jsme vybrali moc daleko a než jsme našlapali tak byly pryč :) ale pejsci byli šikovní a obešli se i bez pomoci pánečků. Poslušnost na place za chatkama se taky dala udělat v pauze mezi deštěm a báječnou plnou penzí :) Na obrany nám taky vyvitlo sluníčko.

Já s Aischou a Lucka s Nolly jsme absolvovaly ranní stopy, poslušnost i obrany jako oddělená jendotka, protože se obě háraly. Poznali jsme nové přátele co přijeli se štěňátkem Pengo. Ballu je moc pěkný a šikovný pejsek :) Figurant byl také moc šikovný a všem pomohl s doladěním formy na chystané zkoušky nebo závody.

Děkujeme Darje za super organizaci, Jupínovi za figurování a Lucce za pomoc se štěňátky.

Už se těšíme na další a bohužel letos poslední výcvikový víkend v Maxově již za měsíc :)

FOTKY ve fotogalerii nebo na RAJČETI

 

 

22.—31.7.2011  LVT Cvikov

V týdnu od 21. – 31.7. 2011 se konal výcvikový tábor ve Cvikově. Sešla se jako každý rok dobrá parta lidí a letos nám i počasí přálo, tedy až na poslední den J

Celý tábor se nesl v duchu dvou svateb – figuranta Honzíka Kuncla a Moniky Pletkové a druhého páru Dany Horychové a Martina Kunty.  Přípravy probíhaly už od prvního dne tábora. Dort, dekorace, plány na psí špalír. Všechno bylo do puntíku naplánované.

… a v úterý to všechno propuklo . . . brzy ráno začala výzdoba, stavba altánu (jako mokré varianty, která naštěstí nebyla ani na chvilku potřeba), přípravy na svatební oběd, dekorace dortu a v neposlední řadě dekorace nevěst a ženichů. Nevěsty byly objednány ke kadeřnici a tak odjely už brzy ráno. Ostatní účastníci tábora se podíleli na přípravách.

Obřad se konal od 10:30 a vše probíhalo naštěstí podle plánu, pejskům to s motýlky a věnečky moc slušelo a všichni byli moooc hodní. Po obřadu následovalo focení, gratulace, přípitek a také tradiční rozbíjení talířů. Na téhle svatbě nesmělo nic chybět. K obědu byla tradiční polévka s knedlíčky a svíčková na smetaně Všem moc chutnalo a všichni se dobře bavili. Následovalo rozbalování darů a tradiční novomanželský tanec J A pak? pak už jenom volná zábava se sudem piva a velkým pečeným čuníkem. Během hodů se ještě nezapomnělo na únos nevěst, které byly nakonec vykoupeny a navráceny novomanželům i když to tak zprvu moc nevypadalo. Svatební oslavy probíhaly až do nočních hodin a tak se ráno na stopu moc pejsků nehrnulo.

Zbytek týdne probíhal ve standardním režimu, stopa, snídaně, poslušnost, oběd, obrany, večeře a volná zábava. V sobotu se jako již tradičně konaly zkoušky tentokrát dle MZŘ. Počasí nám vůbec neudělalo radost, protože vydatně pršelo od rána až do našeho odjezdu L některým pejskům se tak cvičit nechtělo, některým méně, ale většina zkoušky zvládla a odnesla si vytoužený zápis do výkonnostní knížky. Tímto gratulujeme všem co zkoušku zvládli a přejeme hodně štěstí těm, co jí budou zkoušet ještě jednou. Za celý týden děkujeme figurantům Honzíku Kunclovi, Vláďovi Koníčkovi, Martinu Suchánkovi. Děkujeme za trpělivost, dobré rady a také za to, že se tolik věnujete začínajícím mladým figurantům Járovi Vackovi a Vláďovi Horáčkovi. Také děkujeme výcvikáři Honzíkovi Kunclovi a všem ostatním co nám radili a pomáhali při našem výcviku a snažení. Specielní poděkování patří Darje, že nám zase zorganizovala takový pěkný týden plný odpočinku a zábavy.

Těšíme se za rok nashledanou

Více informací  a fotky ZDE

 

 

28.5.2011 SV RTW

Aischa Fast Devils se zúčastnila Speciální výstavy a získala ocenění VN2!! Naše sestřička Airinka Fast Devils získala VN1!!!

Článek o výstavě ZDE, kompletní výsledky ZDE

 

Výcvikový víkend Maxov 15.4. - 17.4.11

O víkendu 15. – 17.4. 2011 se sešla naše parta pobočky „Bez Hranic“ v rekreačním středisku Maxov-Radvanec. Dobrá parta lidí, překrásné počasí, jako vždy moc dobré jídlo a spousta zábavy toho všeho jsme měli na našem prvním výcvikovém víkendu této sezóny dostatek.

Páteční večer jsme strávili v „jizbě“  byla opravdu sranda. V sobotu brzy ráno někteří vyrazili na stopy a někteří spáči o trochu později. Malá Aischenka musela počkat, až sleze ten šedivák a pak vyrazila s paničkou taky stopovat :) Celkem jí to šlo, pokud jí to panička nebude kazit bude to dobré :)

V deset hodin přijel figurant Láďa Šíma, který byl tak hodný a vzal figurování na RTW CUPu, který bude již za 14 dní 30.4.2011 v Českém Brodě. Takže si přijeli zatrénovat i někteří účastníci.

Celý den bylo krásné slunečné počasí a tak si někteří odvezli domu i trochu spálené obličeje—jako třeba já :). Celý den jsme cvičili, trénovali, hráli si nebo si jenom tak povídali, Uteklo to jako voda, v sobotu večer to vypadalo, že zábava nebude taková jako v pátek, po celodenním tréninku byl každý unavený a chtěl jít spát. Ale nakonec zábavu rozproudili naši milí figuranti Láďa Jupa a Honza Kuncl s přispěním vtipů Jardy Vacka. Nevím kam na to chodí, ale zná jich spousty :)

Nakonec jsme se smáli celý večer. Ještě teď mně bolí břišní svaly z historek ze života Honzy Kuncla.

Neděle probíhala ve stejné režii jako den předchozí. Stopa, poslušnost, obrany, oběd. A nakonec zabalit a domů.  Nikomu se nám ani trochu nechtělo, bylo to krásné, ale moc krátké. Zase jsme zůstali poslední :)

Brzy se těšíme na další výcvikový víkend, tentokrát u nás v Chrudimi :)

Nollinka byla moc šikovná, sice jí trochu bolela nožička, ale to jí neubralo na elánu :) Byla se na procházce kamarádit s Elwoodem, ale moc se jí do toho nechtělo, no asi se jí Elwood nelíbil, je to přece jenom ucho mladý :)

Aischenka byla nejšikovnější jak na obranách tak na poslušnosti :) Dokonce už chtěla kousat na rukáv :) Můžete se podívat na fotky od Petry viz níže :)

FOTKY ZDE od Míši Zubíkové

a ZDE od PETRY Růžičkové

19. – 20.3. 2011 Seminář s L. Jánským

O víkendu před začátkem jara jsme se vydali na „ Seminář o metodice výcviku psů ve sportovní kynologii moderní metodou “ pořádaný v našem oblíbeném rekreačním středisku Maxov – Radvanec, který zajistila Darja Kahanová. Jako vždy nás čekalo přátelské přivítání, bezva parta lidí, super jídlo a bezva ubytování.

V sobotu se nás sešlo asi 15 na večerní posezení, dostali jsme moc dobrou večeři a pak jsme si pěkně popovídali. V neděli ráno po vydatné snídani dorazili další nadšenci (celkem 25 pejskařů) a hlavně sympatický pan rozhodčí Luboš Jánský, se kterým jsme strávili příjemný celý den. Přednáška probíhala ve třech etapách, první byla teoretická příprava – týkala se hlavně stop, poslušnosti a bylo i  dost prostoru na dotazy a debaty na nejrůznější témata. V poledne nám personál rekreačního střediska připravil jako vždy báječnou svíčkovou a dezert. Poté následovala instruktáž stop podle DVD, které přivezl pan Jánský a hned na to navazovala praktická ukázka stop a poslušnosti venku na place. Seminář byl přínosem jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé a zkušené pejskaře. Spousta rad a návodů jak postupovat při výcviku i jak napravit některé chyby, kterých se dopouštíme při tréninku. Sobotní večer i seminář jsme si všichni užili a rozjížděli jsme se do domovů s pocitem, že jsme zase o něco chytřejší a už se těšíme na další setkání s kamarády v půlce dubna zase zde v Maxově. FOTO ZDE